Subskrybuj: Posty | Komentarze

Studencie, pomyśl o stażu

W dzisiejszych czasach rynek pracy bywa bezlitosny nawet dla osób, które posiadają wyższe wykształcenie. Dlatego tak ważne jest, by jak najwcześniej zadbać o atrakcyjne CV, czyli nie tylko o dobre wykształcenie, ale również o doświadczenie zawodowe. Absolwentom trudno jest znaleźć pracę w swojej branży, warto więc zacząć zdobywać doświadczenie od studenckiego stażu.

Staże dla studentów możliwe są do realizacji jeszcze podczas studiów. Wystarczy jedynie znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę. A miejsc, w których można ich szukać jest kilka. Można tego dokonać na własną rękę, odwiedzając osobiście interesujące firmy, bądź też szukać ogłoszeń – zwłaszcza w Internecie i w tak zwanych studenckich biurach kariery znajdujących się na uczelniach.

Staże są atrakcyjną formą doświadczenia zawodowego (również pod kątem finansowym), dlatego też często to również pracodawcy walczą o to, by zatrudniać w ten sposób jak najlepszych studentów. Stąd biorą się programy typu „grasz o staż”. Pracodawcy wybierają wówczas studentów, którzy mają jak najlepsze wyniki w nauce, dużo motywacji i głowę pełną pomysłów.