Subskrybuj: Posty | Komentarze

Poznaj swoje możliwości zawodowe

Znalezienie wymarzonej pracy często okazuje się czymś nieosiągalnym – wysyłamy setki CV oraz listów motywacyjnych, chodzimy na rozmowy kwalifikacyjne, a mimo to nie udaje nam się dostać zatrudnienia. Bywa też, że tak naprawdę nie wiemy, czego oczekujemy od swojej wymarzonej pracy. Sytuacje te zmuszają nas więc do pracy na stanowiskach, które nas nie satysfakcjonują, przez co chodzenie do pracy staje się przykrym obowiązkiem. Ratunkiem z takiej sytuacji może być doradztwo zawodowe.

Korzystając z profesjonalnego doradztwa zawodowego możemy sprawić, że nasza kariera zawodowa nabierze szybkiego tempa. Po pierwsze, uda nam się określić, czym tak naprawdę powinniśmy się zajmować, po drugie uda nam się ustalić, jakie są nasze atuty, po trzecie zweryfikujemy poprawność swoich dokumentów aplikacyjnych – CV oraz listu motywacyjnego.

Takiej formy pomocy możemy szukać np. w Internecie. Często też prowadzone są spotkania i szkolenia w tym zakresie. Doradztwo może skutecznie odbywać się nawet na odległość.