Subskrybuj: Posty | Komentarze

Sprawdź, czy twój list motywacyjny jest dobrze napisany

Mimo że nie w każdej ofercie pracy pracodawca wymaga dołączenia listu motywacyjnego, to jednak jest to dokument, który może zaważyć na ostatecznym wyniku rekrutacji. List motywacyjny to uzupełnienie do życiorysu (CV) i odpowiednio napisany może skutecznie przekonać pracodawcę, że to właśnie nas powinien zatrudnić, a przynajmniej zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną.

Napisanie listu motywacyjnego nie jest taką prostą sprawą. Wiele osób popełnia kardynalny błąd, powielając w liście informacje, które już zostały zawarte w CV. W takich sytuacjach dokument ten staje się bezużyteczny i nie przybliża nas do objęcia wymarzonego stanowiska. Jeśli nie mamy wprawy w pisaniu tego typu dokumentów rekrutacyjnych, możemy skorzystać z takiej opcji, jak wzór listu motywacyjnego. Dzięki temu będziemy orientować się, jakiego typu informacje należy zawrzeć w tym dokumencie i jakie formalne cechy powinien on zawierać.

Poniżej można znaleźć przykładowy list motywacyjny do wielu zawodów. Znajdziemy tu wzory zarówno do najpopularniejszych zawodów, np. sprzedawcy czy sekretarki, jak i dla osób aplikujących o stanowisko kuriera.