Subskrybuj: Posty | Komentarze

Szelki do pracy na wysokości – asekuracja i wygoda

W ferworze pracy łatwo można w pewnym momencie zapomnieć o własnym bezpieczeństwie. Taka sytuacja absolutnie nie ma prawa się zdarzyć, zwłaszcza wtedy, gdy niezbędne czynności są wykonywane na znacznej wysokości.

Ten rodzaj pracy wymaga żelaznej dyscypliny, a co za idzie, bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Jednym z najpewniejszych i najbardziej skutecznych sposobów ochrony zdrowia i życia są szelki do pracy na wysokości czy szelki bezpieczeństwa BHP.

Szelki do pracy na wysokości oraz ich rodzaje

Szelki do pracy na wysokości różnią się nie tylko kształtem i wzornictwem, ale także sposobem mocowania i możliwościami regulowania poszczególnych elementów. O ich niekwestionowanej przydatności decyduje przede wszystkim pierwszorzędna jakość.

Szelki do pracy na wysokości Spider Comfort

Charakterystyczną cechą szelek do pracy na wysokości Spider Comfort jest posiadanie Certyfikatu CE: EN 361. Szelki do pracy na wysokości wyróżniają się możliwością regulowania nie tylko pasa piersiowego, ale także pasów udowych. Mają ponadto jeden, tylny punkt zaczepowy. Szelki zostały wyposażone w miękką osłonę na plecy, co w znacznym stopniu zabezpiecza plecy przed otarciami, zwiększając jednocześnie komfort pracy.

Szelki do pracy na wysokości Dragonfly Plus

Szelki do pracy na wysokości Dragonfly Plus posiadają zarówno przedni, jak i tylny punkt zaczepowy. Są niezwykle funkcjonalne i uniwersalne, ponieważ można je dostosować do sylwetki poprzez regulację pasa piersiowego, pasów barkowych oraz pasów udowych. Stanowią doskonałe zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Posiadają Certyfikat CE: EN 361.

Tutaj dostępne są szelki do prac na wysokości – http://www.narzedziak24.pl/ochrona-bezpieczenstwo/praca-na-wysokosci.html

Znaczenie szelek do pracy na wysokości

Szelki do pracy na wysokości, niezależnie od konstrukcji i rodzaju, spełniają ogromną rolę w trakcie wykonywania pracy. Z jednej strony zapewniają bezpieczeństwo, z drugiej natomiast mają niebagatelny wpływ na swobodę ruchów.

Gwarantują poza tym komfort psychiczny, ponieważ pracownik nie musi obciążać swojej świadomości koniecznością pamiętania o niewykonywaniu zbyt gwałtownych ruchów. Nie ma powodu do obawiania się, że w przypadku, gdyby stracił równowagę, mogłoby dojść do groźnego w skutkach wypadku.

Niekwestionowaną zaletą szelek do pracy na wysokości jest możliwość dostosowania ich do sylwetki pracownika, za pomocą specjalnych pasów, służących do regulowania długości. Szelki do pracy na wysokości to doskonała asekuracja. Dzięki nim z jednej strony można czuć się bezpiecznie, z drugiej natomiast mieć nieograniczoną niczym swobodę ruchów.