Subskrybuj: Posty | Komentarze

Praca w Krakowie dla studenta – gdzie i ile zarobić może student?

Ofert pracy w Krakowie nie brakuje, nawet dla studentów, którzy często muszą pogodzić obowiązki na uczelni z wymaganiami pracodawcy. Studenci zaoczni często decydują się na pracę na cały etat, natomiast ci, którzy studiują dziennie, szukają możliwości dorobienia po godzinach nauki. Gdzie więc może szukać pracy student w Krakowie i ile może zarobić?

Oferty pracy w Krakowie dla studentów – gdzie szukać?

Wszystko zależy od tego, jaki charakter ma mieć praca – czy ma być ona dorywcza, czy może na stałe. Coraz więcej studentów decyduje się na podjęcie pracy na pełny etat, ma to miejsce w przypadku, kiedy godziny tej pracy są elastyczne i można dopasować je do zajęć na uczelni. Niektórzy wykładowcy przychylnie patrzą na zaradnych studentów, którzy chcą już zdobywać doświadczenie na rynku pracy, jednak jest to charakterystyczne jedynie dla niektórych kierunków. Tak jest w przypadku studiowania dziennikarstwa, kiedy studia zapewniają wiedzę teoretyczną, a praca najczęściej pozwala na skonfrontowanie jej z praktyką na stażach w różnych redakcjach.

Poszukiwanie pracy zależy od tego, z jaką branżą ktoś wiąże swoją przyszłość. Niemniej jednak, szukając ogłoszeń najczęściej sięga się do Internetu i stron z anonsami. Jeśli więc jesteś na etapie poszukiwań, ogłoszenia o pracę dla studenta w Krakowie porównasz na praca.money.pl/praca-krakow-m1.html. Będziesz mógł zapoznać się z wymaganiami pracodawców, obowiązkami, ale i benefitami, jakie są zapewniane w danej firmie.

Gdzie może pracować student w Krakowie?

Decydując się na pracę na niepełny etat studenci w Krakowie mają dużo możliwości. Elastyczne godziny pracy zapewniają sklepy w galeriach handlowych, gdzie najczęściej pracuje się na zmiany. Podobnie jest w przypadku restauracji, głównie tych sieciowych. One zazwyczaj same wychodzą z inicjatywą dopasowania się do pracownika, studenci więcej mogą pracować np. w weekendy lub wieczorami. Gastronomia to bardzo dobra branża, gdy ktoś chce dorobić. W Krakowie mnóstwo jest kawiarni i barów, w których stale poszukiwani są np. kelnerzy czy barmani. Zarobki w znacznej mierze uzależnione są od liczby przepracowanych godzin, w większości przypadków obowiązuje po prostu stawka godzinowa, inaczej może być w przypadku pracy na pełny etat.

Staże dla studentów w Krakowie

W Krakowie można spotkać się także z wieloma ofertami staży dla studentów. Większość z nich jest płatna. Dzięki takim stażom młodzi ludzie mogą nauczyć się wielu praktycznych umiejętności, które cenne są w pracy w konkretnej branży. Niektóre firmy po ukończeniu takiego kilkumiesięcznego zazwyczaj stażu, oferują pracę, jeśli dana osoba się sprawdziła. Jest to więc dobra okazja, żeby wkroczyć na rynek pracy w młodym wieku.

Praca w Krakowie dla studentów – dlaczego warto?

Kraków to duże miasto, w którym jest sporo ofert pracy, także dla studentów. Nabieranie doświadczenia jest główną zaletą szybkiego wejścia na rynek pracy na poważnie. Zwiększa to przede wszystkim szansę na znalezienie w przyszłości dobrej pracy. Zazwyczaj pracodawcy sprawdzają, czy młode osoby próbowały swoich sił np. na stażach. Warto więc o to zadbać. Praca na studiach pozwala się też usamodzielnić i odciąć od pomocy finansowej rodziców. Dzięki niej można samemu utrzymać się w często obcym mieście i docenić wartość pieniędzy.